HIRDETÉSEK 2021.10.11.- 10.17.

2021.10.07

HIRDETÉSEK  2021.10.11.- 10.17.

1.Kedves Testvérek! Szeretettel hívom a Lektorok csoportját, akik szeretettel szolgálnak az igeliturgiában, illetve felolvasnak a szentmiséken, október 11-én, a hétfő esti szentmise után a Szent Család templomban megbeszélésre.

2.Az Október 16-án Kalocsára szervezett kirándulásra és zarándok-útra, jelentkezési határidő október 10-ig a sekrestyében, ezután a jelentkezéseket lezárjuk.

3.Kedves Hívek! Készülve az Avilai Szent Teréz templom búcsújára, a héten a következő változások lesznek:

• Triduumot tartunk október 14-15-16-án, az esti szentmisék keretében az Avilai Szent Teréz templomban.

Október 15-énpénteken, az Avilai Szent Teréz templomban:

• 12 órától 17 óráig SZENTSÉGIMÁDÁST tartunk, hívjuk és várjuk a kedves híveket a csendes elmélkedésre, 15 órakor pedig az Irgalmasság rózsafüzér közös imádságára.
  •  17 órától, keresztutat imádkozunk az Avilai Szent Teréz templomban.

4.Október 17-én lesz az Avilai Szent Teréz templomunk búcsúja. Az ünnepi szentmisét 10,30-kor tartjuk. Az ünnepi szónok Dr. Dolhai Lajos az egri főegyházmegyei szeminárium rektora lesz. Ne felejtsük, hogy ezen a napon a Szent Család-templomban nem lesz szentmise. De az esti szentmise 18-kor az Avila Szent Teréz templomban meg lesz tartva. Kérjük a kedves híveket, hogy aki tud, az járuljon hozzá virág adományaival a templom külső díszítéséhez. A virágokat legkésőbb szombat reggelig hozzák el a plébániára.

5.Október 17-én lesz a „missziós vasárnap”. Imádkozunk a missziókért, az Európában szolgáló Szerzetesekért, Szerzetesnőkért. A jövő vasárnapi perselyadományokat a missziók javára fogjuk gyűjteni.

6.Október 24-én, vasárnap, egyházközségünk ismét köszönti idősebb híveit a fél 11 órás szentmise keretében. A szentgyónás elvégzése után lehetőség lesz a betegek szentségének a fölvételére. Kérjük azokat a kedves híveket, akik a betegek szentségében szeretnének részesülni, jelentkezzenek a sekrestyében. A szentségben azok részesülhetnek, akik római- vagy görög katolikus vallásúak és elvégezték a szentgyónásukat.

7.Kedves Hölgy híveink! Szeretettel hívom és várom a Kedves Női híveket, október 27-én, szerdán 16,30-kor a Szent Család templomba, találkozásra, beszélgetésre.

8.Kedves Férfi híveink! Szent József évében, október 29-én, pénteken, szeretettel hívlak és várlak benneteket az esti szentmisére, amelyet Boldog Rua Mihály megemlékezésére tartunk a Szent Család templomban, utána kis beszélgetésre.

9.Megköszönjük mindazoknak, akik a Karitász csoportok találkozója, a Rózsafüzér társulatok találkozója alkalmából bármi módon segítettek, közreműködtek. Isten fizesse meg nagylelkűségüket!

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Szent XXIII. János pápa emléknapja,
  • Csütörtökön, Szent I. Kallixtusz pápa és vértanú emléknapja
  • Pénteken, A Jézusról nevezett Avilai Szent Teréz szűz és egyháztanító emléknapja,
  • Szombaton, Szent Hedvig emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.

ÉVKÖZI 28. hét

10.

ÉVKÖZI 28. VASÁRNAP

Szt.Cs.: Koncsol család †tagjaiért

Szt.Cs.: Dudás család †tagjaiért

1800 Av.Sz.Ter.: †Józsefért, †szülőkért,†testvérekért

11. Hétfő
Szent XXIII. János pápa

1800 Szt.Cs.: Bolgár család †tagjaiért††

12. Kedd

1800 Av.Sz.Ter.: †Mária lelkiüdvéért

13. Szerda

1800 Szt.Cs.: †Jolán, István, Mária, Imre szülőkért és †Éva testvérünk halálának 2. évfordulójára

14. Csütörtök

Szent I. Kallixtusz pápa és vértanú
1800 Av.Sz.Ter.:†Gajdos Istvánné Irén lelkiüdvéért

15. Péntek
AVILAI NAGY SZENT TERÉZ

1800 Av.Sz.Ter.: Fülöp és a Horváth család, élő és †tagjaiért

16. Szombat        Szent Hedvig

1800 Av.Sz.Ter.: Hálaadó

17. ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP
MISSZIÓK VASÁRNAPJA

A Szent Család-templomban ma nincs szentmise!

Av.Sz.Ter.:

AVILAI NAGY SZENT TERÉZ TEMPLOM BÚCSÚJA