HIRDETÉSEK 2021.10.04.

2021.10.07

HIRDETÉSEK

2021.10.04.- 10.10.

1. Október a rózsafüzér hónapja. Ebben a hónapban a szentmisék minden nap este 18 órakor kezdődnek (csütörtökön is!) és előtte, 17,15-től imádkozzuk a Rózsafüzér-imádságot.

1. Október 9-én, szombaton 10 órátólKazincbarcikán a Szent Család templomban tartjuk idén a rózsafüzér csoportok találkozóját. Hívjuk a rózsafüzér csoportok tagjait erre az alkalomra. A programban megáldjuk a rózsafüzéreket, a Rózsafüzértagokat, elimádkozzuk közösen a rózsafüzért, előadás Szűzanyáról, kis koncert és ünnepi Szentmise. A program alatt gyónási lehetőséget is biztosítunk. Az agapéra sütemény adományt elfogadunk. Külön Busz Dédestapolcsányból 9 órakor indul, majd Bánhorvátiban, Sajógalgócon, Sajókazán a buszmegállóban veszi fel a híveket. Külön kisbusz Berentéről hozza be a híveket. Jelentkezési határidő, október 4-ig.

1. Az Avilai Nagy Szent Teréz templomunk búcsújára készülve triduumot tartunk október 14-15-16-án, az esti szentmisék keretében.

1. Október 16-án Kalocsára szervezünk kirándulást és zarándok utat, jelentkezési határidő október 9-ig a sekrestyékben. További információ a szórólapon olvasható.

1. Október 16-án az Avilai Szent Teréz Templom búcsújára készülve, takarítást szervezünk 10 órától. Szeretettel hívjuk és várjuk kedves testvéreinket, templomunk és környéke rendbetételére.

1. Október 17-én lesz az Avilai Szent Teréz templomunk búcsúja. Az ünnepi szentmisét 10,30-kor tartjuk. Az ünnepi szónok Dr. Dolhai Lajos az egri főegyházmegyei szeminárium rektora lesz. Ne felejtsük, hogy ezen a napon a Szent Család-templomban nem lesz szentmise. De az esti szentmise 18-kor az Avila Szent Teréz templomban meg lesz tartva.

1. Október 24-én, vasárnap, egyházközségünk ismét köszönti idősebb híveit a fél 11 órás szentmise keretében. A szentgyónás elvégzése után lehetőség lesz a betegek szentségének a fölvételére. Kérjük azokat a kedves híveket, akik a betegek szentségében szeretnének részesülni, jelentkezzenek a sekrestyében. A szentségben azok részesülhetnek, akik római- vagy görög katolikus vallásúak és elvégezték a szentgyónásukat.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Assisi Szent Ferenc emléknapja,
  • Kedden, Szent Fausztina Kowalska, szűz emléknapja,
  • Szerdán, Szent Brúnó áldozópap emléknapja,
  • Csütörtökön, Rózsafüzér Királynője emléknapja
  • Pénteken, Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpatrónája Főünnepe,
  • Szombaton, Szent Dénes püspök és társai, vértanúk emléknapja lesz.

Évközi 27. hét
03. ÉVKÖZI 27. VASÁRNAP