hirdetések advent 2.hete

Advent 2. hete

05. ADVENT 2. VASÁRNAPJA

Szt.Cs.: †Lászlófi Piroska Mária Tacita szerzetes nővérért

Szt.Cs.: Hálaadó egyházközségünk tagjaiért, lelki közösségeinkért és városunk minden lakójáért

Av.Sz. Ter.: †Izabelláért és beteg Ernella gyógyulásáért

Av.Sz. Ter.: †Biri István halálának 8. évfordulójára

HIRDETÉSEK

2021.12.06.- 12.12.

1. 1. Ma első vasárnap, 17 órától a Rózsafüzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban.
  2. 2. Adventben a hétköznapi szentmisék reggel 6 órakor lesznek. A rózsafűzért adventben a reggeli roráté misék előtt imádkozzuk. A szentmisék után a Szalézi szerzetesekkel együtt végezzük a Zsolozsmát. Buzdítjuk a kedves híveket, hogy ha tudnak, akkor vegyenek részt a roráté szentmiséken. A misék alatt gyónási lehetőséget biztosítunk. Este 18 órakor nem lesznek szentmisék.
  3. 3. Ebben az évben ismét meglátogatja Szent Miklós a plébániánkat. Az ünnepi Mikulás műsorra és a nagy találkozásra december 6-án, hétfőn 16.30-tól kerül sor a Szent Család templomban.
  4. „ADVENTI ÚTON a Szent Lukács evangéliummal” című Biblia sorozat második előadása december 7-én, kedden 17 órától az új Szalézi Rendház hittantermében lesz megtartva, „Mária látogatása Erzsébetnél, Magnificat Lk. 1, 39-56” címmel. Vezeti P. Ábrahám Béla SDB szalézi atya.
  5. December 8-án, kedden, Szűz Mária Szeplőtelen fogantatásának ünnepén, déli 12 órakor Kazincbarcikán ismét megtartjuk a szokásos rózsafüzér imádkozást az Avilai Szent Teréz templomban, Nagyasszonyunk közbenjárását kérve a járvány megszűnéséért, betegeink gyógyulásáért, hazánk lelki megújulásáért és a világ békéjéért. Szeretettel várjuk a rózsafűzér társulati tagokat és a kedves híveket közös imádságra.
  6. Don Bosco Sportközpontban: „Láttuk csillagát Napkeleten” Adventi szabadegyetem 2. előadás: „ESÉLY A FELZÁRKÓZÁSRA” Előadó: Langerné Victor Katalin társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár.
  7. December 11 -én, szombaton az Avilai Szent Teréz templomban 17,45-kor a Fiatalok és a Hittanosok, december 12-én, vasárnap reggel 9-kor a Szent Család templomban a Szalézi Gimnázium tanulói gyújtják meg az adventi koszorú harmadik gyertyáját.
  8. Várjuk a Kisjézust puha, meleg jászollal. A keresztelőkút melletti jászolba helyezzünk a mindennapi jócselekedeteink szimbólumaként egy-egy szál szalmaszálat, hogy december 24-e éjfélre a megszületett Kisjézus minél kellemesebb pihenőhelyet találjon.
  9. A Karitász csoport idén is megrendezi a jótékonysági KARITÁSZ VÁSÁRT december 9-én, a Don Bosco Sport központban. Kérjük a kedves híveket, akik tudnak, támogassák e kezdeményezést. Tiszta, más használatára alkalmas ruhával, könyvekkel, kézimunkával, sporteszközökkel, működőképes háztartási és műszaki eszközökkel, tartós élelmiszerrel járuljanak hozzá a vásárhoz. A felajánlásokat a szentmisék előtt és után a karitász raktárban lehet elhelyezni. Segítségüket előre is köszönjük!
  10. Kérjük azokat a kedves híveket, akik még nem rendezték a 2021 évi egyházi hozzájárulásukat (úgynevezett egyházadót) a sekrestyében vagy a plébánián december végéig rendezni szíveskedjenek.
  11. Ma december 5-én az intenciós könyvet meg nyitjuk, lehet a jövő évre előjegyeztetni szentmisét, a mise árának egyidejű befizetésével (3000 Ft/mise). Sajnos az előző évek tapasztalata, hogy az előre bejegyzett szentmise díja, több alkalommal nem lett kifizetve.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Szent Miklós püspök emléknapja,
  • Kedden, Szent Ambrus püspök és egyháztanító ünnepe,
  • Szerda, A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatása Főünnepe,
  • Pénteken, Loretói Boldogságos Szűz Mária emléknapja,
  • Szombaton, Szent I. Damazusz pápa emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.

Advent csodás feladata, hogy felélesszük magunkban a jóság emlékeit

és kinyissuk a remény kapuit.” (XVI. Benedek pápa)