Hirdetések évk.33. hét

Gyűjtés a KARITÁSZ javára

Szt.Cs.: †Mise Sándor Lászlóné halálának 7. évfordulójára

Szt.Cs.: †Csuka Zoltán halálának 2. évfordulójára és élő hozzátartozókért

Av.Sz. Ter.: Az ACR, Krisztus Király Szolgálói Közösség élő és † papjaiért és tagjaiért.

HIRDETÉSEK

2021.11.15.- 11.21.

1. November 19-én, pénteken Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepének alkalmából a 18 órai szentmisére szeretettel hívjuk a Karitász tagokat a Szent Család templomba. Ebben a szent misében, az Egri Főegyházmegyében minden Karitász tagért imádkozunk, hogy megvalósíthassuk Szent Erzsébet gondolatát: „Tegyétek boldoggá az embereket!”

1. A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus ajándékaiért hálát adva, idén is részt veszünk a világméretű szentségimádásban, Krisztus Király ünnepének előestéjén, november 20-án, szombaton, 17 órától az Avilai Szent Teréz templomban hívekkel, fiatalokkal együtt, egy óra az Úrért, majd szentmise. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit. Boldog Carlo Acutis modta: „Az Eucharistia a mennybe vezető főút.”

1. Jövő vasárnap országos gyűjtés lesz a „Karitász” javára. Imádkozzunk a Karitász csoportok tevékenységéért, és kérjük a kedves hívek nagylelkű támogatását. Előre is nagyon szépen köszönjük.

1. Jövő vasárnap, november 21-én, Krisztus király Főünnepe alkalmából, a 9 órás, fél 11 órás, és az esti 18 órás szentmise után közösen elimádkozzuk a kitett Oltáriszentség előtt a Jézus Szíve litániát a felajánló imádsággal, a szokott feltételekkel teljes búcsú nyerhető.

A 9 órai szentmise és a litánia után Szent Erzsébet életéről szóló zenés, verses megemlékezést tartunk. Sok szeretettel hívunk és várunk mindenkit.

1. HÉTVÉGE, A SZALÉZIAKKAL, Azokat a 15 és 30 év közötti FIÚKAT várják november 19-21. között Péliföldszentkereszten a Szaléziak, akik szeretnék közelebbről megismerni, elmélyíteni a szalézi lelkiséget.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Nagy Szent Albert püspök és egyháztanító emléknapja,
  • Kedden, Skóciai Szent Margit emléknapja,
  • Szerdán, Nagy Szent Gertrúd szűz emléknapja,
  • Csütörtökön, Szent Péter és Szent Pál bazilikák felszentelése emléknapja,
  • Pénteken, Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe,
  • Vasárnap, Krisztus, a Mindenség Királya Főünnepe lesz,

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.