Hirdetések Nagyböjt II. hét

2022.03.13

HIRDETÉSEK

2022.03.14. - 2022.03.20.

1. Március 14-én hétfőn 17 órától Plébános atya sok szeretettel hívja és várja a Férfi csoport tagjait az Új Rendházban Építők útja 19. szám alatt.

1. Március 15-én, kedden, a keresztutat 17 órakor az Avilai Szent Teréz templomban a Karitász csoport vezetésével tartjuk.

1. „Egy nap az Úrért” szentségimádás március 17-én, csütörtökön reggel 8-tól este 22 óráig tartjuk az Avilai Nagy Szent Teréz templomban. A kitett lapokra kérjük feliratkozni, akik szeretnének ezen a szentségimádáson részt venni.

1. Március 17-én, csütörtökön, „Ima a békéért”, az Avilai Szent Teréz templomban 17 órától, imaórát tartunk.

1. Március 19-én, szombaton Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese Főünnepe lesz, ezért 8 órakor a Szent Család templomban is lesz ünnepi szentmise.  Minden családot sok szeretettel hívunk és várunk.

1. Az idei nagyböjtben is tartós élelmiszereket gyűjtünk rászoruló testvéreinknek. Kérjük, hozzák el a szentmisékre tartósélelmiszer-felajánlásukat és tegyék a templomban erre kijelölt helyre. Ezt megtehetik a szentmisék előtt március 20-27. között. Adományaikat a Katolikus Karitász juttatja majd el a rászorulókhoz. Idén az MKPK a kárpátaljai családok és a menekült családok támogatására kéri az adományokat.  Isten áldja meg segítőkész családjainkat. Telefonos adomány vonalon, a 1356-os számon, hívásonként 500 Ft-tal segíthetünk.

1. Előre hirdetjük! Április 02-án szombaton, a Szent Család-templomban lelki napot tartunk, 10 órakor kezdődő szentmisével, a szentmise alatt szentgyónási lehetőséget biztosítunk, majd elmélkedés, befejezés képen közös ebéd. Kérjük a kedves hívek jelentkezését a sekrestyében illetve a Világi elnöknél. A vidékről jelentkezők számára autóbuszos szállítást biztosítunk. Jelentkezési határidő Március 27-ig.

1.  Következő héten még vannak üres miseszándékok, ezekre az alkalmakra írathatók, Március -22, -24, -26-án szentmisék.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Kedden, NEMZETI ÜNNEP,
  • Csütörtökön, Szent Patrik püspök emléknapja,
  • Pénteken, Jeruzsálemi Szent Cirill püspök és egyháztanító emléknapja,
  • Szombaton, Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyese Főünnepe lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.

13. Nagyböjt II. vasárnap

900

1030

Szt.Cs.:†Mező Balázs és felesége szülőkért†

Szt.Cs: Pinger János, felesége Regina †szülőkért

Av.Sz. Ter.:†Józsefért, †szülőkért, †testvérekért

14. Hétfő

Szt.Cs.: †Máriáért és Miklósért

15. Kedd

NEMZETI ÜNNEP

Av.Sz.Ter.:†Forgács Lajos és felesége Mária lelkiüdvéért

16. Szerda

Szt.Cs.: †Nagyszülőkért

17. Csütörtök

Szent Patrik

730

Av.Sz.Ter.: †Károly és neje Anna, †József és neje Erzsébet, †István és neje Margit, és †gyermekeik, Terike, Miklós és Károly

18. Péntek

Jeruzsálemi Szent Cirill

Szt.Cs.: Molnár és a Mihalik család, élő és †tagjaiért

19. Szombat

Szent József,a Boldogságos Szűz Mária jegyese

800

Sz.Cs.T.: Élő és †családtagokért

Áldás az édesapáknak, nagyapáknak!

Av.Sz. Ter.:†Józsefért és †hozzátartozókért

20. Nagyböjt III. vasárnap