Hirdetések október 17-24

Évközi 29. hét

17. ÉVKÖZI 29. VASÁRNAP

MISSZIÓK VASÁRNAPJA

A Szent Család-templomban ma nincs szentmise!

Av.Sz.Ter.:

NEMZETI ÜNNEP

Av.Sz.Ter.: Hazánkért és Hősökért

24. ÉVKÖZI 30. VASÁRNAP

Szűz Mária Keresztények segítsége áldás!

Szt.Cs.: Laboda Józsefné halálának 9. évfordulójára , élő és †családtagjaiért

Szt.Cs.: BORÍTÉKOS MISESZÁNDÉK

Av.Sz. Ter.:  Áldott emlékű szeretteinkért

HIRDETÉSEK

2021.10.18.- 10.24.

1.  Megköszönjük Fülöp Tibor testvérnek, hogy a Római Katolikus Plébánia Kazincbarcika, honlapját szerkeszti és kezeli. Áldozatos munkájára Isten áldását kérjük.

2. Ma van a „missziós vasárnap”. Imádkozunk a missziókért, az Európában szolgáló Szerzetesekért, Szerzetesnőkért.  A perselyadományokat a missziók javára fogjuk gyűjteni.

3. Október 19-én, kedden, megemlékezünk Boldog Sándor István szalézi vértanú testvér boldoggá avatásának 8. évfordulójáról. Imádkozzunk hozzá, hogy járjon közben értünk és a magyar ifjúságért. Illetve imádkozzunk szentté avatásáért.

4. Október 24-én, vasárnap, egyházközségünk ismét köszönti idősebb híveit a fél 11 órás szentmise keretében. A szentgyónás elvégzése után lehetőség lesz a betegek szentségének a fölvételére. Kérjük azokat a kedves híveket, akik a betegek szentségében szeretnének részesülni, jelentkezzenek a sekrestyében. A szentségben azok részesülhetnek, akik római- vagy görög katolikus vallásúak és elvégezték a szentgyónásukat. A szentmise végén, a 65 éven felüli testvéreink, szeretet csomagban,  részesülnek a templom bejáratánál.

5. Halottak napja és mindenszentek alkalmából urnatemetőnk nyitva tartását megtekinthetik faliújságunkon és az urnatemető bejárati ajtaján. A virágokat a halottak napjára való tekintettel október 30. – november 7. között lehet az urnahelyek előtt hagyni. A cserepes virágokat 8-án a templomtérben fogjuk elhelyezni. Nyomatékosan kérem a hozzátartozókat, hogy gyertyát NE gyújtsanak az urnatemetőben. Használják az elektromos gyertyát, illetve elektromos mécsest kérhetnek a felügyeletet teljesítő testvérünktől. Gyertyát a bejárati ajtón kívül elhelyezett tartón lehet csak gyújtani!

6. Kérjük a kedves hívek segítségét az urnatemető felügyeletének biztosításában. Feliratkozni a sekrestyében lehet.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Hétfőn, Szent Lukács evangélista ünnepe,
  • Kedden, Boldog Sándor István testvér emléknapja,
  • Szerdán, Szent Vendel remete emléknapja,
  • Csütörtökön, Boldog IV. Károly király emléknapja
  • Pénteken, Szent II. János Pál pápa emléknapja,
  • Szombaton, Nemzeti Ünnep, Kapisztrán Szent János áldozópap emléknapja lesz.

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.