Nagyböjt 4. hete

Av.Sz. Ter.: A Rózsafüzér Társulat élő és †tagjaiért

03. Nagyböjt V. vasárnap

Szt.Cs.:†Szülőkért, nagyszülőkért és keresztszülőkért

Szt.Cs: Hálaadó egyházközségünk tagjaiért, lelki közösségeinkért és városunk minden lakójáért

Av.Sz. Ter.: †Tamásért és †családtagokért

HIRDETÉSEK

2022.03.28. - 2022.04.03.

1. Megköszönjük mind azoknak, akik tartósélelmiszerrel, ruhaneművel, és egyéb adományokkal, pénzadománnyal, segítették a háborúból menekülteket, rászoruló testvéreinket. A kedves hívek nagylelkű adományait és támogatását Isten fizesse meg jóságukat.

1. Március 29-én, kedden, a keresztutat 17 órakor az Avilai Szent Teréz templomban a Szent Mónika közösség vezetésével tartjuk. A keresztút alatt szentgyónási lehetőséget biztosítunk. Buzdítjuk a kedves híveket, hogy használjuk ki ezeket, az alkalmakat a nagyböjti szentgyónások elvégzésére.

1. Március 31-én, csütörtökön 17 órától, egyháztanácsgyűlés lesz az ÚJ RENDHÁZBAN, Építők útja 19 szám alatti plébánia bejáraton kell bemenni.. Hívjuk és várjuk az egyháztanács minden tagját.

1. Április 02-án szombaton, a Szent Család-templomban lelki napot tartunk, 10 órakor kezdődő szentmisével, a szentmise alatt szentgyónási lehetőséget biztosítunk, majd elmélkedés, befejezés képen közös ebéd. Jelentkezést még a mai napon elfogadunk. Mivel első szombat lesz. 17,45-től a Lorettói litániát imádkozunk az Avilai Szent Teréz templomban.

1. Április 3-án vasárnap, 17 órától a Rózsafűzér társulat ünnepélyes titokváltása lesz, majd ezután az elsővasárnapi szentségimádás az Avilai Szent Teréz templomban.

1. Április 4-én hétfőn az esti szentmise 18 órakor az Altemplomban lesz megtartva a szokott rend szerint, mise előtt rózsafüzért imádkozunk elhunyt szeretteinkért.

1. Az Opera Nagykövetei program a Magyar Állami Operaház egyik köznevelési kezdeményezése, amely kilenc éve működik. A Nagykövetek eddig 7000 előadást tartottak 220 településen, bejárták az egész országot, sőt határainkon túli magyarlakta településekre is eljutottak, hogy népszerűsítsék az operai műfajokat és segítsék kinevelni a jövő közönségét. 2022. április 11-én, hétfőn 16:30-kor a Szent Család-templomban Szebenyi Erika nagykövet tart előadást Wágner: Parsifal című operájáról. Sok érdekességet megtudhatunk a műről és azok előadásairól is. Hogy miért éppen a Parsifal így húsvét előtt? Kiderül az előadásban.

1. Előre hirdetjük, hogy Április 13-án, szerdán 17 órától Koncert lesz a Berentei Katolikus templomban. Előadó: Varga Miklós énekes.

Heti szentjeinkről, egyházi ünnepeinkből:

• Szombaton, Paolai Szent Ferenc emléknapja,

Végül szeretettel köszöntjük a héten névnapjukat, születésnapjukat és egyéb fontos évfordulójukat ünneplő kedves testvéreinket.