Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

20 éve alakult a kazincbarcikai Katolikus Karitász csoport

2015.11.30

20_karitasz_1_1.jpg2015. november 20-án Vitális Gábor, kazincbarcikai plébános atya megáldotta
az alapító, Begovné Katalin megrendelésére elkészült szép Szent Erzsébet domborművet a Szent Család templom karitásztermében.

A karitászcsoport 20 éve töretlen lelkesedéssel végzi áldozatos munkáját Árpád-házi Szent Erzsébet hathatós pártfogása alatt: több tonna ruha fogadása, rendezése, osztása, adventi időszakban sok mázsa gyűjtött élelmiszer, több száz ajándék csomag talál rászoruló gazdára, és ez csak az ünnepi időszak. Barcikán 20 éve a karitászcsoport keretein belül a szívek túlcsorduló jósága dolgos kezek által odafordul a szükséget szenvedőkhöz. "Isten a nagy ajándékait csöndben osztogatja"- mondta Don Bosco. Csöndes, állhatatos munkájukért áldja meg az Úr a karitászos munkatársakat!

 

AJános atya

 

A mappában található képek előnézete 20 éves Karitasz